آزمون TCF

آزمون TCF
آموزشگاه زبان آفر

آزمون TCF چیست؟

آزمون TCF (تست مهارت های زبان فرانسه) آزمون رسمی و معتبری است که توسط سازمان فرهنگ فرانسه (French Institute) برگزار می‌شود. TCF در بیش از 160 کشور دنیا برگزار می‌شود و به عنوان یک ابزار ارزیابی خودکار مهارت های زبان فرانسه در سطوح مختلف استفاده می‌شود. این آزمون می‌تواند در جهت ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی، درخواست ویزا و مقاصد مهاجرتی و همچنین به عنوان شواهد زبان در کشورهای فرانسوی زبان مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین بخوانید:مدرک بین المللی CILS،DALF،TOMER،TOPIK،JLPT،TORFL،TOLIMO

نحوه برگزاری آزمون

TCF شامل چهار بخش اصلی است:
1. Compréhension orale (شنیداری): در این بخش، داوطلبان باید به فایل‌های صوتی کوتاه گوش دهند و سوالاتی را در مورد آن‌ها پاسخ دهند.
2. Compréhension écrite (خواندن): در این بخش، داوطلبان باید متونی را که به آن‌ها تعلق می‌گیرد، مطالعه کرده و سوالات مربوطه را پاسخ دهند.
3. Structures de la langue (دستور زبان): در این بخش، داوطلبان باید دانش خود را درباره گرامر و نکات دستوری زبان فرانسه به کار ببندند.
4. Expression écrite (نوشتاری): در این بخش، داوطلبان باید یک یا چند موضوع را بنویسند و نشان دهند که قادر به صحبت درباره یک موضوع خاص هستند.
در پایان آزمون، هر بخش امتیازی مشخص می‌شود و در نهایت نتیجه کلی بر اساس نمره‌های این بخش‌ها به دست می‌آید.

منابع آزمون TCF

کتاب ABC-TCF

سری کتاب Reussir le TCF

 کتاب TCF 250 Activites

آمادگی آزمون TCF در موسسه زبان آفر-رشت


موسسه زبان آفر یکی از موسسات آموزش زبان معتبر در ایران است و کلاس‌های آمادگی برای آزمون TCF را نیز ارائه می‌دهد. در این کلاس‌ها، شرکت‌کنندگان با مفاهیم و مهارت‌های مورد نیاز برای قبولی در آزمون TCF آشنا می‌شوند و با روش‌ها و تمرینات مناسب آماده شدن برای هر چه بیشتر شدن در آزمون می‌شوند.
در کلاس‌های آمادگی TCF در موسسه زبان آفر، دروس شنیداری و خوانداری در سطوح مختلف تدریس می‌شود و تمریناتی برای تقویت مهارت‌های دستور زبان و نوشتاری نیز ارائه می‌شود. همچنین، موسسه زبان آفر می‌تواند مشاوره‌هایی در خصوص آزمون TCF ارائه کند و راهنمایی‌های لازم را در زمینه ثبت‌نام در آزمون و آشنایی با ساختار آزمون به شما بدهد.

برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام در کلاس‌های آمادگی TCF در موسسه زبان آفر،می توانید با مشاوران ما در موسسه تماس حاصل فرمایید.