آزمون HSK

آزمون HSK
آموزشگاه زبان آفر

آزمون HSK چیست؟

آزمون HSK (Hanyu Shuiping Kaoshi) یکی از معتبرترین آزمون‌های بین‌المللی برای سنجش عملکرد در زبان چینی است. این آزمون توسط دولت چین برگزار می‌شود و به‌عنوان استاندارد رسمی زبان چینی برای غیراتبعه‌ها محسوب می‌شود.
آزمون HSK به منظور ارزیابی چهار مهارت اصلی زبان چینی، شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن، طراحی شده است. سطوح آزمون از 1 تا 6 می‌باشد که هر سطح دارای مهارت‌های خاصی است. سطح 1 کمترین سطح مبتدی و سطح 6 بالاترین سطح پیشرفته است.
قرارگیری در سطوح مختلف آزمون HSK می‌تواند به شما در تحصیل، کار و مهاجرت به چین کمک کند و معتبریت بالایی در دانشگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای آموزشی در سراسر جهان دارد.

همچنین بخوانید:مدرک بین المللی IELTS،Duolingo،PTE،CILS،TOMER،TORFL

HSK یا Hanyu Shuiping Kaoshi نام یک آزمون استاندارد چینی است که توسط مرکز آموزش و پژوهش زبان چینی وزارت آموزش چین توسعه یافته است. این آزمون میزان مهارت فرد در زبان چینی را ارزیابی می کند و در سطوح مختلف ارائه می شود. داشتن گواهی HSK می تواند در کسب فرصت های شغلی و تحصیلی بسیار مفید باشد.

سطوح آزمون HSK

این آزمون شامل شش سطح است که هر کدام نشان دهنده سطح مهارت زبان چینی فرد است. سطح یک برای افرادی است که تازه شروع به یادگیری زبان چینی کرده اند و سطح شش برای افرادی است که به طور کامل مسلط به زبان چینی هستند. هر سطح شامل بخش های مختلفی از زبان چینی است، از جمله خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن.

برای آمادگی به خوبی برای آزمون HSK، بهتر است که از منابع مختلفی استفاده کنید. کتاب های درسی، نرم افزارهای آموزش زبان، کلاس های زبان و حتی فیلم ها و موسیقی چینی می توانند منابع خوبی برای یادگیری و تمرین زبان چینی باشند. همچنین، تمرین زیاد و مرور مداوم کلید موفقیت در این آزمون است.

منابع آزمون

برنامه های  Duolingo و Memrise که دارای منابع آزمون HSK هستند.

کتاب‌های درسی HSK

کتاب‌های تست HSK

سایت رسمی HSK

آمادگی آزمون HSK در موسسه زبان آفر-رشت

استادان مجرب ما در موسسه زبان آفر، در حال آمادگی زبان آموزان برای آزمون HSK هستند. این آزمون یکی از مهمترین مراحل برای یادگیری زبان چینی است و ما با افتخار به دانش آموزان خود کمک می کنیم تا برای آن آماده شوند.

ما باور داریم که یادگیری یک زبان جدید یک سفر است که باید با لذت و شادی پی گرفته شود. برای همین، ما در آفر به تدریس با روش های موثر می اندیشیم. ما با استفاده از روش های نوین و خلاقانه، زبان چینی را به شیوه ای جذاب و موثر آموزش می دهیم.

در کلاس های ما، شما با اصول و قواعد زبان چینی آشنا خواهید شد، و در عین حال، مهارت های مکالمه، شنیداری، خواندن و نوشتن را تقویت خواهید کرد. ما بر این باوریم که یادگیری یک زبان جدید باید فراتر از کتاب ها باشد. بنابراین، ما از فیلم ها، موسیقی، و فعالیت های گروهی استفاده می کنیم تا زبان چینی را به شیوه ای زنده و جذاب آموزش دهیم.

با ما همراه شوید و در محیطی دوستانه و شاد، زبان چینی را یاد بگیرید. در موسسه زبان آفر، ما به شما اطمینان می دهیم که با ما، آمادگی برای آزمون HSK تنها یک قدم خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص یادگیری زبان چینی و آمادگی در آزمون HSK با ما در تماس باشید.