آزمون JLPT

آزمون JLPT
آموزشگاه زبان آفر

آزمون JLPT چیست؟

آزمون JLPT (Japanese Language Proficiency Test) یا آزمون تسلط بر زبان ژاپنی، یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان ژاپنی در سطوح مختلف است. این آزمون توسط سازمان بین‌المللی گواهی‌دهنده زبان ژاپن (Japan Foundation) و انجمن بین‌المللی برای تعلیم زبان ژاپن (Japan Educational Exchanges and Services) برگزار می‌شود.

این آزمون با توجه به قدرت‌های زبانی شما و سطح مهارت زبانی در ژاپنی می‌تواند به شما در پیشرفت و پیگیری اهداف تحصیلی، شغلی و فرهنگی خود کمک کند.

همچنین بخوانید:مدرک بین المللی IELTS،TOLIMO،PTE،TOEFL،TOPIK

سطوح آزمون JLPT

این آزمون شامل 5 سطح است که به ترتیب شامل N1 (بالاترین سطح)، N2، N3، N4 و N5 (پایین‌ترین سطح) است. این سطوح براساس مهارت‌های شنیدن، خواندن، نوشتن و مکالمه در زبان ژاپنی در سطوح مختلف به شما امتحان می‌دهد. برای کسب مدرک JLPT، شما باید در آزمون مربوط به سطح‌تان قبولی کسب کنید.

نحوه برگزاری آزمون

آزمون JLPT مقصد اصلی زبان‌آموزان خارجی است که قصد تحصیل، کار یا تجارت در ژاپن یا با ژاپنی زبان‌ها را دارند. نتایج این آزمون برای اهدای مدرک به شکل گواهی نشان‌دهنده سطح زبان ژاپنی استفاده می‌شود.
این آزمون هر ساله دو بار برگزار می‌شود، یک بار در تابستان و یک بار در زمستان در بیش از چندین کشور در سراسر جهان. از جمله کشورهایی که این آزمون در آنها برگزار می‌شود می‌توان به ژاپن، آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان و ایران اشاره کرد.

منابع آزمون 

Tobira Gateway to Intermediate Japanese

Integrated Approach to Intermediate Japanese

JLPT  Focused Books

آمادگی آزمون JLPT در موسسه زبان ها خارجه آفر

این آزمون شامل سه عنصر “دانش زبان”، “خواندن” و “شنیداری” است و برای ارزیابی مهارت های زبان ژاپنی به کار می‌رود.

عزیزانی که قصد کسب این 3 مهارت و شرکت در آزمون را دارند می توانند از برنامه های آموزشی موسسه زبان آفر که توسط اساتید مجرب ژاپنی زبان ما تدریس می شوند،استفاده کنند.

برای اطلاعات بیشتر درباره آزمون JLPT و ثبت‌نام در دوره های امادگی آزمون، می توانید با همکاران ما در موسسه زبان آفر تماس حاصل فرمایید.